Gönye Tasarım, Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal tarafından 2010 yılında kurulan İstanbul merkezli iç mimarlık ve tasarım ofisidir. Türkiye’de önde gelen gayrimenkul yatırım şirketlerinin yaratıcı çözüm ortağı olarak yer aldığı çok sayıda markalı konut ve rezidans projelerinin yanı sıra; otel, ofis ve mağaza iç mekan projelerindeki deneyimiyle Orta Doğu, Asya ve Avrupa’da tasarım faaliyetlerine devam etmektedir. Her projenin bağlamına göre şekillenen özgün ve yenilikçi yaklaşımları ile Gönye Tasarım, konsept senaryosunun oluşturulmasından projenin tamamlanmasına kadar tüm sürece öncülük ederek optimum kaynak kullanımı ile yatırımcı beklentilerinin en doğru şekilde hayata geçirilmesi için çalışmaktadır.
Gönül Ardal ve Yelin Evcen'in tasarım tutkusunu sistematik çalışma yöntemi ile harmanlamaları, iç mimar-mimar güç birliğinden beslenen tasarım pratiğini; estetik, teknik ve finansal konular ile sıkı ilişkide olan nadir örneklerden biri haline getirmekte ve "iç mekan projelendirme" sürecini "dekorasyon" kavramının ötesine taşımaktadır. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uluslararası pazarda katma değer yaratacak yenilikçi faaliyetlerin artırılması hedefiyle 2017 yılında “Tasarım Merkezi” ünvanı verilen Gönye Tasarım, European Property Awards (2013-2014), A’ Design Award (2014, 2015), IDA Design Award (2017) ve Architecture Masterprize (2018) gibi farklı kategorilerde uluslararası ödüllü özgün tasarımları ile iç mimaride global marka olmayı hedefliyor.

MİMAR

YELİN TÜRER EVCEN

Yelin Türer Evcen, ortaokul ve liseyi İzmir Özel Türk Koleji’nde okudu. İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra çeşitli projelerin tasarım ve uygulama aşamalarında görev aldı. 2010 yılında İç Mimar Gönül Ardal ile beraber Gönye Tasarım'ı kurdu. Bu ortaklık dahilinde bir çok başarılı projeye imza atarak uluslararası yarışmalarda ödül aldılar. Yelin Evcen, İTÜ, MSÜ ve bir çok özel üniversitede farklı dönemlerde konuk eğitmen olarak ders vermekte, ekip arkadaşları ile çeşitli kongre ve seminerlere makale hazırlamaktadır.

İÇ MİMAR

GÖNÜL ARDAL

1977 yılında İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Mimar Sinan Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü'nde lisans eğitimini tamamlayıp çeşitli mimarlık firmalarında iç mimar olarak çalıştı. Mimar Yelin Evcen ile birlikte kurdukları Gönye Proje Tasarım firmasında, büyük çaplı projelerin daireleri ve ortak alanları dahil tüm iç mimari tasarımını üstlenerek yüzden fazla örnek daireye de imza attılar. Tasarladıkları Loca Penthouse, 2013 European Property Awards'ta "Best of Europe" ödülüne layık görüldü. Gönül Ardal, çeşitli üniversitelerde eğitim vermekte ve sektörel organizasyonlarda jüri üyeliği yapmaktadır.

EKİBİMİZ